Kripto Para Dünyası
Popüler

Türkiye’de Bitcoin (Kripto Para) Nereden Alınır ve Satılır

Yakın tarihte karşılaştığımız ve global anlamda insanları peşinde sürükleyen Bitcoin’in alım ve satımına dair birçok kişinin aklında soru işaretleri var. Üstelik bu konu ile ilgili insanlar Google üzerinde “Bitcoin nasıl elde edebilirim” gibi aramalar yapıyor. Peki değeri oldukça yüksek olan Bitcoin nasıl elde edilir, nasıl satılır? Şeklindeki sorulara bu makalede cevap vermeye çalışacağız.

Bitcoin Almak ve Satmak için Ne Yapılması Gerekir

Bitcon alım ve satım işlemlerini yapmak için ilk olarak Bitcoin’in işlem gördüğü herhangi bir borsada hesap oluşturmanız gerekir. Senet, hisse ve fon gibi varlıklar nasıl bir borsada işlem görüyorsa, Bitcoinlerin de işlem gördüğü hem ulusal hem de uluslararası borsalar vardır. Bu bitcoin borsalarında hesap oluşturarak profilinizi onaylamanız gerekir. Akabinde bakiye yüklemeniz talep edilmektedir.

Yerli Bitcoin (Kripto Para) Borsaları
Yerli Bitcoin (Kripto Para) Borsaları

Yerli Bitcoin (Kripto Para) Borsaları

Ülkemizde bulunan yerli kripto para borsaları hakkında size aşağıda ki detaylı listeyi hazırladım.

 • Paribu
 • Bitlo
 • Thodex
 • Bayebit
 • BTCTürk
 • Koinim
 • Bitturk
 • icrypex
 • Bitci
 • Sistemcoin

Ülkemizdeki borsaların herhangi birinde hesap açarak daha avantajlı konuma gelebilirsiniz. Çünkü yurt dışındaki tüm piyasalar ödemeleri kredi kartı ile kabul etmiyor. Bilhassa son 4-5 aylık süreç içerisinde ülkemizdeki piyasalar ağır çalışıyor olsa bile kredi kartı ve havale yöntemleri ile ödeme yapıp bakiyenize doldurabiliyorsunuz.

Bitcoin Alım ve Satım için Kritik Öneriler
Bitcoin Alım ve Satım için Kritik Öneriler

Bitcoin Alım ve Satım için Kritik Öneriler

Bitcoin Alım ve Satım işlemlerinde en mühim konu hız ve güvenden oluşur. Örnek vermek gerekirse ICRYPEX borsası, alıcılarına sunduğu 7/24 müşteri temsilcileri desteği ile kripto para alım ve satım işlemleri hem hızlı hem de sorunsuz bir şekilde olmaktadır. Aynı zamanda piyasadaki en düşük komisyon oranları ICRYPEX de olduğu için yatırımlarınızı korumanıza da olanak tanır. Ülkemizin önemli bitcoin siteleri arasında yer alan ICRPEX kendi ürettiği teknolojisi, kullanıcı dostu arayüzü ve alıcı desteği açısından oldukça önemli bir yeri vardır.

Bu borsalarda işlem yapabilmek adına yılların ekonomisti olmanız gerekli değil. Bilhassa bazı siteler kullanıcı dostu arayüzü ile kullanıcılarına basit ve rahat kullanım olanağı sağlar. Örneğin Bitlo, güvenli olması ile birlikte kullanıcı rahatlığına önem vermektedir. Bulunduğu piyasada en yeni nesiller arasında yer almaktadır. Bazı borsa sitelerinde işlemler ve panellerin kullanımı, en acemi kullanıcıların bile anlayacağı şekilde tasarlanmışken, bazılarında ise daha fazla zaman ayırmanız gerekir çünkü tasarımı oldukça komplikedir.

Fiyat Analizi Nasıl Yapılmalıdır

Borsadaki fiyatları takip etmek oldukça önemli bir konudur. Örneğin Google üzerinde Bitcoin ile alakalı “1 bitcon kaç tl”, “ usd to btc” veya “btc tl” gibi tavsiye edilen aramalar ile karşılaşabilirsiniz.

Fiyat grafiklerini günlük ve haftalık olarak takip etmeniz, genel ilerleyiş ile ilgili bilgi sahibi olmanıza neden olacaktır. Aynı zamanda güncel fiyatları takip edebilmeniz için kullanabileceğiniz faydalı platformlar da vardır. Bu platformlar şu şekildedir;

 • İnvesting
 • Coindesk
 • BeinCrypto
 • Coinmarketcap
 • MetFinans Kripto

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı