Status – Snt

Günümüzde kripto veya diğer adıyla dijital para birimlerini kullanan kişi sayısı giderek artmaktadır. Bu paralardan biri ise Status Network Token yani kısaca SNT isimli bir kripto paradır. Bu uygulama veya dijital para birimi Carl Bennetts isimli kişi tarafından kurulmuştur.

Kripto Para, günümüzde teknolojinin de etkisiyle gelişen ve diğer para birimleri gibi olan paralardır. Bu paralar herhangi bir devler veya banka tarafından kontrol edilmeyen tamamen bağımsız paralardır. Kripto paraların bu sebeple herhangi bir merkezi de yoktur. Kripto paralardan günümüzde en bilinenlerinden biri ise SNT ya da Status isimli kripto paradır. Kripto paralar güvenlik açısından tercih edilebilirler çünkü bu paralar özel bazı şifreleme yöntemleriyle korunmaktadırlar. Bu paralara son zamanlarda insanlar tarafından büyük oranlarda yatırım yapılmakta ve ilgi duyulmaktadır.

Uzmanlar bu paralara son yıllarda artan ilginin giderek artacağını söylemektedirler ve giderek te bu paralara yapılacak yatırımın artacağını söylemektedirler. Dijital paraların alınması veya satılmasıyla ilgili herhangi bir illegal durumda söz konusu değildir. Özellikle bazı ülkelerde bu dijital para birimlerine geçmek için hazırlık yapmaktadırlar. Çin ve Rusya gibi ülkeler bu ülkelerden bazılarıdır.

SNT Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

SNT isimli bu para Etherum adlı bir diğer dijital para biriminin mobil cihazlar için uygulaması olarak ortaya çıkmıştır. Bu para, Status isimli ağı besleyen ve bu ağa değer katmak için yardımcı görev yapan bir para birimidir. Bu para birimi Ethereum’a bağlı bir mobil uygulama olarak ta düşünebilir. Bu SNT isimli kripto para birimi ile amaçlanan iş, Ethereum’un internet ortamında geliştirilmesini ve kullanımının yaygınlaştırılmasını sağlamaktır.

Status’u kuran kişiler dijital paralar için tek bir merkezi olmayan dünya veya ortam yapmaya çalışmaktadırlar. Bu uygulama aslında mesajlaşma veya internet tarayıcısı olarak kullanılmak için yapılmıştır ve uygulama marketlerinde merkezi olmayan uygulamaları kullanabilmek için tasarlanmıştır. Status isimli bu uygulama Android ve IOS işletim sistemi olan mobil cihazlarda rahatlıkla çalışmaktadır. Bu uygulama kullanılarak, Ethereum isimli kripto paraları, başkalarına gönderebilir, başkalarından Ethereum alabilir veya bu dijital para ile birikim yapabilmektedirler.

Bu uygulamayı veya sistemi yapan kişilerin asıl amacı ise merkezi olmayan uygulama veya programları gerçek bir hale getirmektir. Bu iş için ise Ethereum’un gücünü ve prestijini kullanmaktadırlar. Bu sistemin tamamen açık kaynaklı olması da güvenilirliğini arttırmaktadır.

Status – SNT Özellikleri Nedir

Bu uygulama birçok kripto para ‘da olmayan özelliğe sahiptir. Bunlardan bazıları; yakında olan Status kullanıcıları bu uygulama ile diğer status kullanıcılarını görebilmektedir, bu kişiler yakında bulunan diğer kişiler ile dijital para hakkında konuşup birbirlerinden fikir alabilmektedirler.

Status adlı bu uygulama ile akıllı ve sanal ortamda rahatça sözleşmeler yapılabilmekte ve bu uygulama üzerinden de herkes birbiriyle mesajlaşabilmektedir. Bu uygulama herkesin erişebileceği açık kaynak adı verilen bir yapıya sahiptir. Bu sayede telefonunda bu uygulaması olan kişiler DApp isimli markette bulunan tüm uygulamalara kolayca erişebilmektedir. Bu sistemi kullanan kişiler, yukarıda yazılı nedenlerden dolayı bu uygulamayı sevmektedirler. İnsanlar sıklıkla Status’u kullanmakta ve başkalarına da önermektedirler.

Status – SNT Nasıl Satın Alınır

Status – SNT nasıl alınır : Ülkemizde bu işlemi yapmak veya satın almak için henüz herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Bu sebeple SNT sahibi olmak isteyen kişiler diğer kripto veya dijital para birimlerinden birini almalıdırlar. Aldıkları bu kripto parayı da bazı aracı internet siteleri sayesinde SNT’ye çevirebilmektedirler. Bu para birimi, araştırmacılar tarafından yatırım yapılabilir onayı alan bir kripto birimidir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara