Seo
Popüler

Site içi (On-Page) Seo Nasıl Yapılır

On Page SEO yani Türkçeye çevrildiği zaman İç SEO, özellikle Blog sahibi olan ve Blog yazıları yazan ve yayınlayan kişiler için özellikle önemlidir. Bu işi yapan kişilerin site içi (On-Page) seo nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olması sitenin arama motorlarında üst sıralara çıkması için çok önemlidir.

İç SEO günümüzde yaygın olarak kullanılan Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının optimizasyonu için yapılan öncelikli işlemlere verilen isimdir. Bu işlemler ile tüm bu arama motorlarının çalışma kriterlerine uyum sağlama çalışmalarıdır.

İç SEO Çalışmaları Nelerdir

  1. Yazdığınız ve yayınladığınız yazıların bloğunuzda yer alan her sayfasının mutlaka site haritası içerisinde bulunmasına dikkat etmeniz gerekir. Ancak bu şekilde arama motorları sayfanızı görebilir.
  2. Yayınladığınız bir sayfayı silme ve yer değiştirmek gerektiği zamanlarda mutlaka 301 yönlendirmesi yapmalısınız. Ancak bu şekilde sayfanızdan haberdar olunur.
  3. Yayınladığınız sayfalarınızın URL yapısının da SEO uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
  4. Anahtar kelime kullanımına dikkat etmelisiniz. SEO uyumlu yazılar yazalım derken sayfanın her yerine anahtar kelime doldurulmamalıdır. Bu durumda okunması da zor olan bir yazı oluşacaktır. Anahtar kelime yazınızın ilk 100 ile 150 kelimelik kısmında yar alması uygun olacaktır.
  5. Blog yazınızda başık etiketi kurallarına mutlaka uymalısınız. H1, H2, H3, H4, H5, H6 sırlaması ile gerekli yerlere başlıklar bu etiketler ile atılmalıdır. Başlıklar ilgi çekici olması okuyucunun yazınıza bağlanmasını sağlayacaktır.
  6. Yazınıza iç ve dış bağlantılar eklemelisiniz.

İç SEO Uygulamalarında En Önemli Konu Nedir

Gelelim en önemli konuya. Yukarıda anlattığımız tüm konular mutlaka önemli ancak burada açıklanan konu hatalı olduğu zaman diğer konular pek de önemli olmamaktadır.

Konumuz orjinal içerik. Eğer bir yerlerden kopyala yapıştır mantığı ile yazımızı oluşturur bu yöntem ile yayınlama yaparsak arama motorlarına mutlaka takılırız. Arama motorlarının hepsinden öncelikli araştırma yazınızın özgün olup olmadığıdır.

Eğer özgün bir yaz değil ise zaten sıralamaya almayacaktır. Diğer konuların tamamının eksiksiz uygulanması çok da önemli olmayacaktır. Özgün yazılarınızı özgün fotoğraflar ile süslemek iç SEO için çok olumlu olacaktır. Bu fotoğrafların altlarına açıklama yazıları da yazmalısınız.

lagoran

Web blogumuzda ki tüm makaleler siz değerli ziyaretçilerin bilgi alması için hazırlandı. Okuduğunuz makale ile ilgili yorum - düşünce ve görüşlerinizi aşağıda ki yorum alanına yazmanız sizden sonra gelecek ziyaretçiler için extra bilgi kaynağı olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı