Seo
Popüler

Seo Nasıl Yapılır

Seo nasıl yapılır sorusu son zamanlarda içerik üreten veya kendi sitesini yöneten herkesin aklına takılmaktadır. SEO’nun bu kadar çok ilgi çekmesinde ki sebep elbette ki arama motorlarında üst sıralarda listelenmenin anahtarı olmasıdır.

SEO çalışmaları çok geniş bir alanı kaplamaktadır. Site tasarımından içerik oluşturmaya, backlinkten internet reklamlarına kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Bu sebeple SEO çalışmaları iç SEO. ve dış SEO olarak ayrılmaktadır.

İç Seo Nasıl Yapılır
İç Seo Nasıl Yapılır

İç Seo Nasıl Yapılır

İç Seo denildiğinde akla gelmesi gereken ilk içerik olmaktadır. Bu sebeple içerik hazırlarken çok dikkatli olunması gerekmektedir. İçerik oluştururken ilk dikkate alınması gereken özgünlük olmaktadır. Ayrıca içeriğin ziyaretçilerin cevaplarına doğru ve net bir cevap vermesi de gerekmektedir. İçerik açısından dikkate alınması gereken diğer bir konuda başlıklar olmaktadır. Başlıkların H1 ve H2 şeklinde sıralanması önemli olmaktadır.

İçerik konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da anahtar kelimeler olmaktadır. Anahtar kelimelerin analizleri yapıldıktan sonra yeterli sayıda kullanılması gerekmektedir. Site içi Seo uygulamalarında önemli olan bir diğer konu ise sitelerin tasarımı olmaktadır. Site tasarımları kullanıcı dosttu olmalıdır.

Sitelerde kullanılan fotoğraflar da seo açısından öneme sahip olmaktadır. Fotoğrafların etiketlerinin ve isimlerinin aynı olması gerekmektedir. Site içi seo uygulamalarında önemli konulardan bir diğeri de sitelerin hızı olmaktadır. Hızlı olan internet dünyasında hız ziyaretçiler açısından çok önemli olmaktadır.

Site Dışı Seo Uygulamaları
Site Dışı Seo Uygulamaları

Site Dışı Seo Uygulamaları

Site dışı seo uygulamaları sitelerin pazarlamaları olarak düşünebilirsiniz. Amacı ise özellikle Google nezdinde önemli olan sitelerden backlink almaktır.

Backlink almak için kullanılan yöntemler arasında sosyal medya mecraları ve otoriter siteler bulunmaktadır. Seo uygulamalarının % 65’ini site dışı seo uygulamaları oluşturmaktadır. %35’lik kısmı ise site içi seo uygulamaları oluşturmaktadır.

Oldukça fazla konularda algoritmalar işlediği için Seo konusunda uzmanlardan yardım alınmalıdır. Ancak burada da dikkat edilmesi gereken çalışılacak uzmanların alanlarında yetkin olan ekiplerden seçilmesi gerekmektedir.

Seo uygulamalarının doğru bir şekilde uygulanması arama motorlarında ki listelerin üst sıralara çıkabilmesini gerçekleştirmektedir. Böylece daha fazla ziyaretçi sayısına ulaşılması sağlanmaktadır. Üstelik bu ziyaretçi sayısına organik bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı