Seo
Popüler

Seo Çalışmasının Maliyeti Ne Kadardır

Dijital platformlarda var olmanın en büyük anahtarı şüphesiz ki Seo uygulamaları olmaktadır. Firmalar rakiplerinin önlerine geçebilmek için Ve SEO’nun önemini fark ettiklerinden bu yana akıllarına takılan en büyük soru “ seo çalışmasının maliyeti ne kadardır “ olmaktadır.

Ne yazık ki bu sorunun cevabı net olarak verilememektedir. Bunun sebebi ise reklam vermek gibi kolay bir işlem olmamasıdır. SEO uygulamalarında hedeflenen organik trafiği direkt ya da dolaylı olarak etkilemek olmaktadır. Bunun içinde birçok element bir arada ve karmaşık bir şekilde kullanılmaktadır.

Seo Maliyetlerini Ne Belirler
Seo Maliyetlerini Ne Belirler

Seo Maliyetlerini Ne Belirler

Seo uygulamaları son derece karmaşık oldukları için maliyetleri bu mantık üzerinden karmaşık olmaktadır. Ancak 3 temel maliyet bulunmaktadır. Bu maliyetler şu şekilde sıralanabilir.

Durum

Maliyet hesaplaması istenilen web sitesinin şu anda bulunduğu durum maliyetlerde ilk elden etkili olmaktadır. Kışın kullandığı ana anahtar kelime rekabet ortamı araştırılmaktadır. Web sitesinin Bu rekabette hangi sırada olduğu belirlenmektedir.

Hedef

Burada hedefler ayrıntılı bir şekilde belirlenmelidir. Web sitesinin varmak istediği pozisyon net bir şekilde ortaya konmalıdır.

Zaman

Bu kriterde ise Web sitesinin ne kadar süre içerisinde istediği pozisyona konumlanacağı belirlenmektedir. Organik trafik, Seo uygulamaları açısından son derece önemli olduğu için hem müşterilerin istediği zaman hem de organik trafik sebebiyle gelinebilecek zaman doğru olarak belirlenmelidir.

Seo hizmeti veren firmalar Yukarıda belirtilen 3 Kriter sayesinde müşterilerine doğru bir Seo maliyet analizi sunabilmektedirler.

Yüksek Kaliteli Ve Ucuz Seo Hizmetleri

Seo’nun bu kadar önemli olması ile birlikte doğal olarak birçok Seo hizmeti veren şirket ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu şirketler arasındaki en büyük fark ise çok düşük veya çok yüksek hizmet maliyetleri talep etmeleri olmaktadır. Seo uygulamaları maliyetlerinin bir standardı olmadığı için bu gibi durumlarla sık sık karşılaşılmaktadır.

Ucuz Seo hizmetleri veren firmaların ana yöntemleri paravan web siteleri açarak müşterilerinin web siteleri ile ilgili backlink vermeleri olmaktadır. Bu yöntem kısa süre içerisinde olumlu bir adım gibi görünse de uzun zaman içerisinde müşterilerin web sitelerini spam web siteleri olarak görmek mümkün olmaktadır. Organik olmayan trafik çeken web siteleri bu sebeple Google tarafından cezalandırılmaktadırlar.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı