Seo
Popüler

Seo Araçları Nelerdir

Seo, internette arama motorlarında daha iyi sonuç alabilmek ve yükselmesini sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır.

Ücretli ve ücretsiz pek çok seo aracı vardır. Seo uzmanlarının ve diğer kullanıcıların en çok kullandığı seo araçları nelerdir? sorusuna cevap verilirse;

Seo Araçları Nelerdir
Seo Araçları Nelerdir

Ahrefs: Site tarayıcısı içerisinde Google dan sonra en çok kullanıma sahip seo aracıdır. Profesyonel ve amatör olarak hemen hemen herkes bu Seo aracını kullanabilir.

Bu aracın bir belirgin özelliği aranan kelimeden sonra karlımıza çıkan sonuçlardan ziyade diğer arama araçlarının hangi içeriğe daha çok link verdiğini öğrenilmektedir.

Moz: Moz, Google güncellemelerini de takip eden bir seo aracıdır. Bu özellik sayesinde değişiklikler ve diğer etkiler daha hızlı bir biçimde öğrenilebilmektedir. Mozbar araç çubuğu sayesinde kullanım kolaylığı da sağlar.

Majestic: Genellikle pazarlama alanında daha çok tercih edilen bir araçtır. Dijital pazarlama alanında daha çok veriye ulaşmayı sağlar. Seo uzmanları bu aracı sıklıkla tercih ederler.

SpyFu: Bu araç hem ücretli hem de ücretsiz kullanım sağlar. Ücretsiz kullanımda daha az veri ve sonuç elde edilirken ücretli olan versiyonun da ki en önemli özellik arama motorunda aranan kelimenin ay içerisinde ne kadar arama yapıldığını görmeyi sağlar. Ayrıca rekabet edilen diğer kullanıcıların ne kadar ziyaret edildiği ve anahtar kelimelerin sıralamasının bilgisini verir. Seo aracı olarak gelişmişliği yüksek olduğu için seo uzmanları tarafından çokça kullanılır.

SEMRush: Çok bilinen bir seo aracıdır. Kelimelerin sıralamalarının bilgisini verir. Genelde pazarlama alanında daha çok tercih edilir.

KWFinder: Genelde anahtar kelime analizini yapabilmek için kullanılır. Bu araç sayesinde hangi anahtar kelimenin daha iyi olduğu ve rapor bilgisine ulaşılabilir.

SEOQuake: Bu seo aracı ücretsiz olup chrome uzantısı olarak çalışan bir araçtır. Diğer sitelerle kıyaslama yapma imkanı sağlar.

Fat Rank: Bu araç chrome uzantısı olması sebebiyle daha hızlı ve kolaydır. Bu araçla da site sıralaması hakkında rapor alabilme şansı oluşur.

Cora: Büyük firmaların sık tercih ettiği bir Seo aracıdır. Yüksek veri analizi imkanı sağlar. Sitenin üst sıralara çıkmasının en iyi araçlarından biridir.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı