Scalping Nedir ?

Scalping nedir, bir coinin sürekli yükselmesi durumunda kârı alıp tekrar pozisyon alma ve böylelikle yükselişin ne kadar süre ile devam edeceği bilinmeyen coinden en garantili kar etmeyi sağlayan stratejidir.

Scalping Neden Kullanılır Zararlı Mı

Scalping  neden kullanılır zararlı mı, Kripto para borsalarını incelediğinizde her coinin genellikle sürekli fiyat yükselişinin devam ettiği dönemler görebilirsiniz. Bu gibi yükseliş durumlarında kişiler zaman zaman kararsız kalabilmekte ve fırsatları kaçıra bilmektedir. Bu gibi durumları kaçırmamak adına ve karı garanti altına alıp tekrar aynı coini alarak kar etmeye devam edebilmek adına scalping stratejisi kullanılmalıdır.

Scalping Yöntemleri Neler

Scalping yöntemleri neler dediğimizde;

Scalping Nasıl Yapılır ?

Scalping nasıl yapılır konusuna baktığımızda ise stratejisinde tespit edilen coin girildiği sırada alım oranı için girilen miktarda düşüşü tamamladıktan sonra belirttiğiniz kar oranında satılacak ve tekrar alınacaktır. Döngü bölümünde belirtmiş olduğunuz miktar adedince bu işlem devam edecektir. Stop loss oranı olarak belirlediğiniz oranda düşüş gerçekleşmesi durumunda strateji o coin için pasif hale gelecektir. Scalping ile yükseliş sırasında küçük küçük kar yapılarak satılması ve tekrar alınması riski azalttığı gibi aynı zamanda zararın önüne geçmektedir.

Scalping Hangi Piyasa Şartlarında Kullanılır ?

Scalping kullanımı için en iyi piyasa şartı Ayı Piyasası* olarak adlandırılan düşüş trendinin bitip yükseliş trendinin (Boğa Piyasası*) başlangıç noktasıdır.

Sizde Güçlü bir takıma katılabilir, kripto para borsasında #probot ile al-sat yapabilirsiniz. SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN


İnceleme ve Panel Tanıtım Videosu (2018 Son Yayın)


Project x Probot V2 sürümünün Diğer 5 Farklı Stratejisini incelemek ister misiniz?

1: Auto Trade : Auto trade stratejisi trade konusunda hiçbir fikri olmayan kişiler için Project X traderlarının ve çeşitli indikatörler içeren özel algoritmamızın verdiği alım sinyalleri ile kazanç sağlayan stratejidir. Auto trade hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 

2: Sinyal Monitörü : Sinyal Monitörü siz değerli traderlarımızın borsa ekranı açmadan gerekli indikatörlerin yorumunu görebileceğiniz ve bu yorumdan yola çıkarak alım satım işlemi yapmanızı hedeflemektedir. Ayrıca coin detayına girerek borsa ekranında görebileceğiniz tüm ayrıntıları borsa ekranına girmeden görebilirsiniz. Sinyal monitörü hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 

3: Ping Pong Stratejisi : Bir coinin sürekli olarak belirli şartları sağladığında alınması sonrasında tekrar istenilen şart gerçekleşince satılması ve bunun tekrar edildiğinde size kazanç sağlayan bir stratejidir. Bu strateji önemli bir stratejidir ping pong stratejisi hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 

4: Manuel Trade : Sinyal ekranından alacağınız alım satım değerleri size yol gösterecektir. Manuel trade ile satın almak istediğiniz bir coinin alımını daha sonrasında ise satış hedeflerini manuel olarak girebileceğiniz bir trade stratejisidir. Daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 

5: Technical Trade : Uzmanların tercihi olan bu strateji ile coinler üzerinde çalışan indikatörlerin periyotları ve al sinyalleri belirlenerek ya da teknik analiz sonucu olarak indikatörlerin al sinyali vermesi durumunda otomatik olarak coin alımı yapmanızı sağlayan bir trade stratejisidir. Technical trade hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.Sizde Güçlü bir takıma katılabilir, kripto para borsasında #probot ile al-sat yapabilirsiniz. SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir