Ünlüler ve Yazarlar
Popüler

Les Brown Kimdir, Kitapları, Sözleri Ve Neler Yapıyor

Les Brown Kimdir

Les Brown 17 Şubat 45 yılında Miami’ de dünyaya gelmiş; motivasyon eğitmeni, yazar, DJ ve politikacı olarak tanınan son yılların en önemli motivasyon konuşmacıları arasında yer alan kişidir.

Les Brown motivasyon konuşmacısı olduğu kadar politikacı yönüyle de sık sık gündeme gelmiştir. Ohio Temsilciler Meclisi‘nin bir üyesi olarak yıllarca görev yapmıştır. 17 Şubat 1945‘de Miami’de dünyaya gelen Les Brown ikiz kardeşlerden biri olarak dünyaya gelmiştir.

Daha doğduğu dönem ailesi tarafından terk edilmiş ardından genç bir kadın tarafından evlat edilmiştir. Doğduğu dönemde başlayan hayatın zorlukları Les Brown’nın kendi başının çaresine bakması gerektiğinin en büyük göstergesi olmuştur.

Les Brown Eğitimi Ve Hayatı

Les Brown talihsiz bir dönemden geçerek daha doğduğu dönemde terk edilmiş bir çocukken ilk okul eğitimini de zihinsel engelliler okulunda zihinsel engelli öğrenciler ile almış bir öğrencidir.

Zihinsel engelliler okulunda okurken öğretmeni tarafından aldığı bir öğüt olan ‘bir başkasının senin hakkındaki görüşü senin gerçeğin olmak zorunda değildir.’ sözü ile adeta hayatın şekillendirmiştir. Bu söz sayesinde kendinde güç bulan Les Brown kendi hayatını kendi elleriyle şekillendirmiştir.

Eğitim hayatı liseye kadar devam eden Les Brown daha ileri ki eğitimini tamamlayamamış ama buna rağmen hayatta tüm zorluklara karşın büyük başarılar elde etmiştir.

1993 ve 1997 yılları arası evlilik yapan Les Brown sonra bu evliliğin yürümeyeceğini anlayarak boşanmıştır. Les Brown halen motivasyon konuşmacısı olarak dünyanın en çok tercih edilen kendi yaşamını yaşamın zorluklarını sık sık dile getiren ve bu yaşamı zorlukların üzerinden nasıl geldiğini insanlara anlatan dünyanın en iyi motivasyon konuşmacılarından biri olarak tanınmaktadır.

Les Brown Ve Sözcükler

Les Brown hayatımın merkezinde ki sözcük ‘mümkün’ sözüdür. İnsanlara hayallerinin takip etmeleri gerektiğinin mümkün olduğunu sık sık dile getiren Les Brown sorunların çözümünün düşünerek değil çözüm arayarak mümkün olduğunu savunmuştur.

Sözcükler Les Brown için büyük anlamlar içermektedir. Sözcüklerin gücünden yararlanarak onlarca kitap yazmış olan Les Brown birçok kitaba da katkıda bulunmuştur.

Les Brown İçin Televizyon

Dünyanın en ünlü ve en etkili konuşmacılardan biri olan Les Brown ‘Les Brown Show’ adlı kendi ne ait Show programında boy göstermektedir.

Televizyonu kitleleri güçlendirmek için bir araç olduğunu söyleyen Les Brown hayalleri için bir eğitimi almadığı halde çok çalıştığını ve başarılı olduğunu milyonlara göstermiştir. Les Brown Böylece kitlelere ulaşmak için de televizyonun gücünden yararlanmıştır.

Les Brown Kitapları
Les Brown Kitapları

Les Brown Kitapları

Dünyanın en ünlü motivasyon konuşmacısı olan Les Brown kendi hayatından da örneklerin bulunduğu onlarca kitap kaleme almıştır. Ayrıca onlarca kitabın da yazımına katkıda bulunan Les Brown kitapları ise şunlardır:

 • Hayallerinizi yaşayın – 1992
 • It’s possible – 2010
 • It’s not over Intel you win-1997
 • You gotto be hungry-2018
 • British destroyers a – ı and tribal classes
 • Cbd oil: the 1 Ultimate beginners guide by an
 • Real hard cases
 • Allied torpedo boats
 • British destroyers c and Battle classes
 • Queen Elizabeth class battleships
Les Brown Motivasyon Sözleri
Les Brown Motivasyon Sözleri

Les Brown Motivasyon Sözleri

Dünyanın en iyi motivasyon konuşmacısı olan motivasyon sözlerinden bazıları;

 • Hayat bölgesel savaşlar ve bir kez istediğin şey için savaşmaya bıraktığınızda istemediğiniz şeyi otomatik olarak üstleneceksiniz.
 • Kolay olanı yaparsanız hayatını zor olur, zor olanı yaparsanız hayatınız kolaylaşır.
 • Kendiniz için sorumluluk alırsanız hayallerinizi gerçekleştirmek için bir açlık geliştirirsiniz.
 • Kendinizi bir şeyler öğrenebileceğimiz insanlarla, hayattan daha fazlasını isteyen insanlarla, sizi değiştiren ve yaşamda daha yüksek yer arayan insanlarla donatın.
 • Başkalarının görüşlerini sizin kaderinizi belirlemesine asla izin vermeyin.

Emre DAL

2008 yılında ilk web sitemi açtım. 200+ projede yer alarak, web tasarım, wordpress ve seo alanında her gün güncel bilgiler ile kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara ise ayrı bir merakım var. Web sitemin amacı; farklı kategorilerde araştırmacılara güncel ve trend bilgileri sunmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı