Eos Token Coin

Temmuz ayında ciddi bir hacim ile piyasalara giriş yapmış ve ilk on coin arasına giriş yapmış ethereum alt yapısını kullanan Eos hakkında ki makalemi sizin için yazdım.

Coin kullanımı tüm dünyada yaygınlaştıkça her geçen gün yeni coin para birimleri ile tanışıyoruz. Bu bilgiden yola çıkarak son zamanlarda sıkça araştırılan eos token coin nedir sorusunun en kısa cevabı da, bunun yeni sayılabilecek bir coin para birimi olduğudur. Ülkemizde henüz çok fazla bilinmeyen bu para, diğer bir coin olan Ethereum’a rakip olarak kabul ediliyor.

Eos Token Coin Farkları Neler

eos token coin

Eos Token kendisini Blockchain tabanına sahip, merkezi olarak kabul edilmeyen bir sistem şeklinde tanımlıyor. Bu sistem Eos.IO ve Eos token olarak iki kısımdan oluşuyor. Eos.IO, kurulan blockchain sistemini kontrol ederek, yönetiyor. Ve Eos Token da bu ağda kullanılan para birimi olarak açıklanıyor. Buda Eos token coin farkları ortaya kaymuştur.

Eos Token Coin Nasıl Satın Alınır

29 Kasım 2017’de kurulan bu platform, 2018’in 1 Haziran’ında test dönemini tamamlayarak, halka sunuldu. Brendan Blumer’ın Ceo’su olduğu bu sistem henüz çok yeni sayılmasına karşın, tüm dünyada bir anda ilgi görmeye başladı. Bu nedenle eos token coin satın almak isteyen kimselerin sayısı oldukça arttı.

Bu sistemin diğer coinlerden bazı farkları var. Eos sisteminde işlem yapabilmek için hiçbir ek ödeme yapma zorunluluğu yok. İşlem yapmak için tek gerekli şey, hesapta yeterli coin bulunması. Bunun dışında, bu uygulamayı kullanırken aynı anda diğer kullanıcıların yaptıkları işlemleri görebilir, sistemin nasıl işlediğini bu sayede daha hızlı öğrenebilirsiniz. Hatta yaptığınız işlemlerde herhangi bir hata varsa, diğer kullanıcılar sizi uyarabilir ve böylelikle hatasız işlem yapma fırsatı elde edersiniz.

Eos Token Coin Nereden Alınır

Sistemin avantajlarını duyanlar eos token coin hangi pazarlarda var sorusunu sıklıkla yöneltiyorlar. Bu coinler birçok borsada kullanılıyor. Ancak piyasadaki bu paraların sayısı 1 milyar miktarı ile sınırlanmış durumda. Tüm dünyada en sık işlem yapılan coin borsaları Binance, Bitfinex, Kraken, OKEx ve Kucoin tarafından Eos Token’a destek verileceği açıklandı. Bu para ile işlem yapmak isteyen kimseler, bahsedilen borsaları tercih edebilirler. Şimdilik bu borsalar eos token coin binance satın almak isteyenlerin bu ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı oluyor. Ancak ilerleyen zamanlarda bu paraya olan ilgi ve yükselişi daha da artarsa, diğer borsalarda da alım ve satımı yapılacaktır.

Bu parayı satın aldıktan sonra sahip olduğunuz token’ları kaydettirmek için de bazı yöntemler mevcut. Bunun için en çok başvurulan yöntem Exodus cüzdanı ile işlem yapıp, token’ları kaydettirmek. Exodus üzerinden doğrudan bu işlemi gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Fakat Exodus cüzdanı kullanmıyorsanız, Matemask kullanımı da bu işlem için diğer bir yol. Hatta Matemask yoluyla token’ları kaydetmenin, diğer yöntemlere göre çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştiği biliniyor.

Şimdilik ilgiyle karşılanan Eos Token’ın ilerleyen zamanlarda nasıl bir çizgiden yürüyeceği tüm coin borsaları tarafından merakla takip ediliyor. Eğer bu ilerleyiş yükselirse, tahminlere göre önümüzdeki yıl bu para biriminin tüm coinler arasında zirveye çıkacağı tahmin ediliyor.

Eos Token Coin Fiyatı

Eos token coin fiyatı güncel kurunu aşağıda ki tabloda bulabilirsiniz. Ayrıca son 24 saat deki işlem hacmi 76 bitcoin ve toplam hacmi ise 939 bitcoin olarak görülmektedir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara