Dogecoin – Doge

Dogecoin - Doge

Dogecoin hevesli programcılar Jackson Palmer ve Billy Marcus tarafından şaka niyetine 2013 yılında oluşturulan bir kripto para birimidir. Her iki programcı da kripto para birimleriyle ilgileniyordu ama başta birbirlerini tanımıyorlardı. Palmer, dogecoin.com alan adını satın aldıktan sonra o sırada kendi para birimini geliştiren Marcus kendisiyle iletişime geçti.

Doge para biriminin temeli olarak Litecoin birimi alınmıştı. Fikre göre, geliştiriciler Bitcoin’in yüksek maliyetine karşılık Doge ‘yi herkesin kullanımına sunmak istemişlerdi. Logo olarak kızıl Shiba Inu köpek cinsini seçtiler. Çünkü bu köpek cinsinin olağanüstü gözleri vardı ve Doge isimli bir internet memi olarak kullanılıyordu.

Bugün DOGEcoin, büyük bir cemaate sahip bir kripto para birimi olup, hayırseverlik için maddi destek toplama ve yoksul, az gelişmiş ülkelerin spor takımlarına destek etkinliklerine sayısız şekilde katılmaktadır. Zaten DOGEcoin dost canlısı insanlardan oluşan şaşırtıcı, canlı bir topluluğa sahiptir ve bu özelliğiyle diğer dijital para birimlerinden ayrılmaktadır.

Jackson Palmer’ın 2015 yılında projeden ayrılmasının ardından DOGE madeni paraların ölümüyle ilgili uzun söylentiler sürdü, ancak güçlü topluluk ve ademi merkezleşme sayesinde bugüne kadar var olmayı başardı.

Bu aşamada, boş zamanlarında DOGEcoin’i destekleyen birçok geliştirici, yeni bir güncellemeyi (son çatalı 2015 yılında hayata geçirildi) vaat ederek kripto para birimini öldürmenin zor olduğunu, DOGEcoin’leri öldürmenin daha da zor olduğunu söylemektedirler.

Sermayelendirme (Tüm İtibari Paraların Ne Kadarının Doge ‘ye Yatırıldığı)

Bu miktar $ 87.175 802’dir. Genel olarak fena değil, DOGE madeni parası yatırılan para miktarı açısından bugün 55. sıradadır ve daha büyük bir yükselme için tüm şanslara sahiptir.

Emisyon Hacmi (Toplam Kaç Madeni Para Çıkarılmıştır)

Bu miktar da 100.000.000.000 madeni paradır. Dogecoin ağı başlangıçta 100 milyar Dogecoin üretmek üzere tasarlanmıştı, ancak daha sonra Dogicoin ağının sonsuz Dogecoin üreteceği açıklanmıştır. İlginç olan şey geliştiricilerin, DOGEcoin’de DOGE’ların toplam emisyon hacminin yıllık % 5 oranında yapay enflasyon yaratmalarıdır (Bugün bu miktar 111 milyara çıkmıştır). Bu, madencilerin sıkılmayacağı anlamına geliyor; her sene 5 milyar yeni madeni para onları bekliyor olacak, ki bunu belirli bir zamanda DOGEcoin algoritmasının kendisi üretmektedir.

Bunun iyi ya da kötü olduğunu kesin olarak söylemek zor. Eksi yönü; madeni paranın yüksek miktarı nedeniyle değerinin yavaş ve uzun sürede büyümesi. Artı yönü de; büyük miktar para satın alınabilir, bu durum ise gözü mutlu etmekte.

Doge Nasıl Satın Alınır Ve Bir Cüzdana Nasıl Sahip Olunur?

DOGE ‘nin popüler olmasının bir diğer sebebini kolay online cüzdan açma olanağına dayamak mümkündür. dogechain.info adresinden şahsi cüzdan oluşturmak mümkündür. Bu servis resmidir ve kalitelidir. Aynı zamanda Dogchain’de çıkarılan bloklar ve havuzlar hakkında bilgi edinmek mümkündür (çıkarılan ganimet miktarı grafikte görülür). Sadece resmi cüzdanların ya da zamanla kendini tavsiye ettirmiş servislerin kullanımı önerilmektedir.

Borsa, DOGE ‘lar daha ucuzken almak gerektiğini söyleyen artılardan bir diğeridir. Neredeyse tüm popüler borsalarda DOGE ticareti yapılmaktadır. Bu, DOGEcoin ‘lerin güvenilirliğini ve güçlü desteğini göstermektedir.

Cüzdanda para ticareti yapmak ve madeni para biriktirmek için çalışmaya değer, en güvenilir borsaların birkaçı şöyledir:

HitBTC – En sevilenler arasındadır. Uzun süredir çalışmaktadır. Kolay ve güvenilirdir.

POLONIEX – En ciddi borsalarından biri, ancak doğrulama için çok uğraştırmaktadır.

Dogecoin topluluğu favori madeni paranın değerini artırmaya odaklı bir topluluktur. Her geçen gün daha fazla tüccar Dogecoin’i satın aldıkça, gelecek daha parlak görünmektedir. Daha fazla kullanıcı ve topluluk, Dogecoin ‘in şu anda öncü rol oynadığı ödeme ekosistemi benimserse, bu altcoinin arkasındaki topluluk, zorlu çalışmalarının tohumlarını getirdiğini görebilecektir.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara