Network Marketing

Network marketing sektörünün bu kadar ön plana çıkmasının sebebi ise insanların tümüne eşit fırsatlar sunması, başlamak için bilgi ve deneyim gerektirmemesi ve çalışma saatlerinin kişinin kendisi tarafından belirlenmesi olarak görülebilir.

Network marketing‘in diğer bir  ismi ise multi level marketing‘dir. 21. yüzyılın ticaret sistemi olarak görülmekte olan ve doğrudan satışın geliştirilmiş bir türüdür. Bu sistemde kişiler tamamen kendi emekleriyle doğru orantılı olarak gelir elde ederler.

Bu sektörün bu kadar öne çıkmasının sebebi de herkese eşit olanaklar sunması, işe başlamak için bilgi ve beceri gerektirmemesi ve çalışma saatleri kişiler tarafından belirlenmesidir. Çalışma yönetimini ilk defa kullanan Carl Rehnborg olmuştur.

Rehnborg, 1934 yılında California Vitamin Company’i kurarak satışa başlamıştır. 1945 de Nutrilite Products şirketini kurmuştur. Network marketing ise Türkiye’ye ise 1994 de gelmiştir.

Günümüzdeki para kazanma yollarından bir tanesi de network marketing işinden geçiyor. Her gün bünyesine sayısız kişiler katılıyor.

Peki network marketing nedir?

Network marketing kişinin göstermiş olduğu performansına dayalı olarak para kazanma sanatıdır. Kısaca ekonomik özgürlüğe açılan en kolay yoldur.

Aşağıdaki yazılar ile network marketing hakkındaki  içerikleri inceleyerek daha fazla bilgiler alabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı