Bitcoin Yorumları

Bir kripto para birimi olan Bitcoin hakkında birçok makale bulunmaktadır ancak işin içinde olmayan bir insanın Bitcoin’i anlamakta zorluk çekmesi muhtemeldir ve gerçekten de Bitcoin bazı konularda ya hiç anlaşılamamış ya da yanlış anlaşılmıştır. Bu makalede birçok insanın Bitcoin hakkındaki yanlış yorumları ve bilgili insanların bu batıl inançlara yaptığı yorumlar yer almaktadır.

Bitcoin Anonim midir

Birçok site Bitcoin anonim midir sorusu ile anonim özelliğinden söz etmektedir. Ancak özel bilgi güvenliği konusunda ek önlemler alınmadığı taktirde Bitcoin operasyonları anonim olmamaktadır. Alışverişte üçüncü taraf olmadan operasyonların iki üye arasında olmasıyla anonimliliğin sağlandığı söylenmektedir. Örneğin Bitcoinle bir şey satın alındığında ve satıcı bilinmiyorsa Bitcoinler onun hesabına aktarıldıktan sonra ürünün alıcıya ulaşacağı garantisi nasıl sağlanmaktadır? Garanti olmadığından alışverişi takip eden üçüncü bir tarafa ihtiyaç vardır. Bu tarz durumlarda üçüncü taraf, alışverişin başarılı sonuçlanmasını garanti edecek en kabul edilebilir seçenektir. Tutar önce üçüncü tarafa aktarılmakta, alıcıdan onay alındığında da satıcıya ulaşmaktadır.

Bitcoin online alışverişinde de yine üçüncü taraf gereklidir. Bazı satıcılar satış sırasında kimlik bilgisi istemektedir. Bu koşullarda anonim olmak söz konusunu olamaz. Bununla birlikte operasyonun gerçekleştiği IP-adresini takip etmek oldukça kolaydır.

Dengesiz Kurstan Dolayı Mağazalar Bitcoin İle Fiyatı Belirleyemez?

Bitcoin’in alımı sırasında satıcı fiyatı kendi para birimiyle koymaktadır ve bu fiyatı takip eden Bitcoin kuruna göre dönüştürmek kolaydır.

Bitcoin Yasaklanabilir mi

Bir tuşa basıp kapatacak bir yer olmadığından herkesin aklında bitcoin yasaklanabilir mi sorusu karşımıza çıkar. bitcoini yok etmek mümkün değildir. Bitcoin kullanıcıların bilgisayarlarında ağ üzerinden yayılarak var olmaktadır ve Bitcoin’i yok etmek için tüm internet kullanıcılarındaki tüm cüzdanları ve programları yok etmek gerekmektedir ki bu da imkansızdır. Bitcoin’i sayısal anahtar şeklinde kağıda basarak saklamanın mümkün olması ise bilgisayar yok edilse bile kripto paranın yok olmayacağı anlamına gelmektedir.

Bitcoin Yasal  mı

Bitcoin diğer para birimlerinin yasa dışı kullanımı kadar yasa dışı kullanılabilir. Örneğin dünya para birimi olan Dolar gelir gizlemek ya da yasa dışı müstahzarların alımında kullanılmaktadır. Burada bitcoin yasal mı sorusu akıllara geliyor. Bu paranın sahibinin kim olduğu bilinmediği için gizlilik kapsamındadır.

Bitcoin’den ne kadar para kazanılır

Bitcoin alıp 1:1 Dolar kuruna göre hemen satmayan ve 1 Bitcoin=$1000 olan kadar bekleyen ilk kullanıcılar gerçekten iyi para kazandı. O zamanlar Bitcoin’den ne kadar para kazanılır sorusuna verilecek yanıt yoktu ve o zamanlar güçlü ekran kartıyla Bitcoin almak da mümkündür. Bitcoin kursu popülerleşmesiyle birlikte yükseldi ve 2013’ün sonunda 1Bitcoin=$1300’a yükseldi. Şu anda Bitcoin kuru internette büyük hızla yayılan haberlere oldukça bağlıdır.

Örneğin Bitcoin geliştiricilerinden Mike Hear’in Twitter’da kripto para biriminde hayal kırıklığına uğradığını söyleyerek tüm Bitcoin’lerini satmasıyla 1 Bitcoin’in fiyatı $450’den $350’ye düştü. Ve sadece bir süre sonra düzenli olarak artmaya başladı. Bu Bitcoin’in dengesiz olduğunu ve hızlı zenginleşme için uygun olmadığını göstermektedir. Bitcoin yatırımlarını uzun vadeli yatırımlar ya da ani kurs yükselmeleriyle yapmak mümkündür. Bitcoin’in ani zıplamasıyla hızlı para kazanma devri geçti ve kripto para birimi kursu yüz katına zor çıkar. Bitcoin madenciliği yaparak para kazanmak ise aşırı güçlü bilgisayar ihtiyacından ötürü şu anda imkansız.

Bitcoin Gönderme

Bitcoin aktarmak 0.01 Cent’ten başlayan komisyonlarla başlamaktadır. Eğer elinizde bitcoin’iniz varsa bitcoin gönderme işlemini denemelisiniz. Komisyon zorunlu değildir ama ödenmediği halde aktarma çok uzun zaman alacaktır. Hızlı aktarma için komisyonu yükseltmek mümkündür. Gelecekte komisyon zorunlu olacak ve fiyatı yükselecektir.

Bitcoin geleceği ne olur

Elinizde bitcoinleriniz var aklınızda tek soru bitcoin geleceği ne olur. Gelişen internet teknolojisi ve finansal döngü ile gelecek hakkında konuşmak yanlış olacağı gibi gelecek beklentilerini de arttırabilir. Bitcoin geleceği hakkında.

Yorumlar (1 Yorum)
Erkan
Erkan Cevapla
- 22:49

İiii anlstıyorsunda bu btc yi alıp kar ederek kime satacaksın ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara