Bitcoin Diamond

Kripto paraların babası bitcon’in alt versiyonu olan Bitcoin Diamond hakkında bu yazımı sizin için hazırladım.

Bitcoin Diamond Nedir

Piyasaya sonradan dahil olan Bitcoin Diamond nedir herkesin cevabını çok merak ettiği bir sorudur. Bitcoin Blockchain’inin fork’lanmasıyla ortaya çıkan bir altcoin olan BCD, Bitcoin’in 495866. bloğunda yer almaktadır.

Bitcoin Diamond

Team EVEY ve Team 007 adındaki iki Bitcoin madenci grubunun önderliğinde piyasaya çıkmıştır. Piyasaya çıkartılırken “Daha İyi Bitcoin” sloganı kullanılmıştır.

Bu kripto paranın ortaya çıkarılmasındaki temel amaç; Bitcoin’in yüksek düzeyde gerçekleşen işlem ücretlerine ve işlemlerin oldukça yavaş gerçekleşmesine yönelik bir çözüm getirmektir.

Bitcoin’in son dönemlerde fazla çatallaşma yaşaması sebebiyle, yatırımcıların bir kısımı bu kripto paraya yönelmişlerdir.

Bitcoin Diamond Farkları Nelerdir

Bitcoin’den bölünerek oluşturulmuş olan Bitcoin Diamond, hızlı işlem onaylarına sahiptir. Yapılan Hard Fork işleminde bir önceki blok zinciri terk edilmektedir ve yeni bir protokole geçilmektedir. Bunun sonucunda kripto para birimi bölünme yaşamaktadır.

Bitcoin 495866. bloğa ulaşınca bir bölünme meydana gelmiş ve BCD de artık kendi blok zincirine doğru geçiş yapmıştır. Daha düşük işlem ücreti, hızlı bir şekilde işlem yapılması ve hızlı büyüme gerçekleştirmiş olması bitcoin diamond satın almak için yeterli nedenlerdir. Üretilebilecek en yüksek sayısal adeti 210.000.000 olarak belirlenmiştir.

Düşük bütçeli yatırımcılar alt coin olarak BCD’ye yönelmiş durumdadır. Yapılan transferler saniyeler içinde hızla gerçekleşmektedir. Transferin hızlı olması, yatırımcıyı da memnun etmektedir.

Diğer coinlerde transfer işlemleri oldukça uzun sürebilmektedir. Bitcoin işlemleri halka açık bir şekilde saklanırken; coin hesabında bulunan toplam miktarı şifrelemek seçeneği sayesinde, yapılan yatırımın gizliliğine daha fazla önem vermektedir.

Bitcoin Diamond Nereden Alınır

Türkiye’de henüz Bitcoi Diamond kripto parası yer almamaktadır. Peki bitcoin diamond hangi pazarlarda var derseniz; dünya pazarlarına göz atmanız gerekmektedir. Bu kripto parayı alabilmek için öncelikle Türkiye borsaları üzerinden belirli miktarlarda Bitcoin almanız gereklidir.

Daha sonra Binance üzerinden BCD alımını gerçekleştirebilirsiniz. Kısa süre içerisinde bitcoin diamond binance satın almak mümkündür. Yatırım olarak, Türkiye’de direkt olarak bu kripto parayı alamazsınız.

İleride alt coin olarak borsa piyasasına eklenirse; belki o zaman doğrudan bu coini alabilirsiniz. Şimdilik dünya pazarlarına yönelmeniz gerekmektedir. Binance üzerinden istediğiniz miktarda bu alt coini alabilirsiniz.

Binance dışında bir pazardan almak istiyorsanız; alternatif olarak KuCoin’i tercih edebilirsiniz. Genel olarak alt coin alımları Binance üzerinden yapılmaktadır. En büyük kripto para borsası olması nedeniyle, kişilerin tercihi bu pazar yöndedir.

Bitcoin Diamond’un Geleceği Var Mı

Her yatırımcının cevabını en çok merak ettiği soru; Bitcoin Diamond geleceği olup, olmadığı sorusudur. Bu soruya kesin ve doyurucu bir cevap vermek mümkün değildir.

Geçmişe bakıldığında tam 24 saat içerisinde bu kripto paranın %500’ün üzerinde bir büyüme yaşadığı görülmektedir. İşlem ücretinin az ve maliyetinin de düşük olması yatırımcılara son derece cazip gelmektedir. Gelecek vaad eden alt coinlerden olduğu tahminler arasındadır. Piyasada her an yükselme ya da alçalma meydana gelmesi mümkündür.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara